9.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » академски час
Македонија

Министерот Спасовски на првиот академски час на Факултетот за безбедност

M T
„Почетокот на академската година е подеднакво важен како за новата генерација студенти на Факултетот за безбедност, за генерациите што веќе тој процес го започнале, но...
МакедонијаВо тренд...

Царовска со порака до студентите на првиот академски час: Бидете посветени на студирањето и подгответе се добро за предизвиците кои ве очекуваат потоа

M T
По повод почетокот на новата академска 2021-2022 година, министерката за образование и наука Мила Царовска го посети Природно – математичкиот факултет во Скопје, каде се...