Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Showbiz

Одлична вест за гледачите на „Мојот син“ – го видовте крајот, но тоа не е се’

CENTAR MKD
На социјалната мрежа Инстаграм протече нова информација поврзана за популарната турска серија која се емитуваше на Сител, “Мојот син”. И покрај тоа што последната сезона...
Showbiz

Музичкиот состав „Инструментал Бенд“ со бројни проекти во 2018-та

CENTAR MKD
Музичката група „Инструментал Бенд“ после успешниот проект „Полско цвеќе“ за 2018-та година најавува бројни музички проекти од кои првиот ќе биде комплетно завршен и презентиран...
Showbiz

МРТ упати повик за избор на композиција за Евровизија

CENTAR MKD
Македонската радио-телевизија ги повика авторите и музичките продуценти од Република Македонија и пошироко да ги достават своите музички предлози (во демо или финализирана верзија) и...
Showbiz

Тага до небо: Почина познатиот и млад водител кого го гледавме на малите тв екрани

CENTAR MKD
Познатиот водител Џоел Тејлор, автор на емисијата на каналот на Дискавери, изненадно почина на 39-годшна возраст. Оваа вест многумина ја објавија на своите профили на...
Showbiz

Една од најзабавните емисии: Сања и Слаткар во „Еден на Еден“ (Видео)

CENTAR MKD
Во неделата во „Еден на Еден“ имавте прилика да го погледнете најновото издание во кое гостуваше нашиот најпознат рапер, Марко Маринковиќ – Слаткар и неговата...
Showbiz

Не пропуштајте: Убавицата и раперот гости во „Еден на Еден“ (Видео)

CENTAR MKD
Следува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава „Еден на Еден“. Овој пат домаќинот Жарко Димитриоски го угости еден од нашите најпознати брачни...
Showbiz

Предмалку соопштена тажна вест: Почина популарната пејачка

CENTAR MKD
Пејачката на популарната ирска група „The Cranberries“, Долорес О’Риордан, починала во Лондон на 46 години, објави нејзиниот портпарол. Рок ѕвездата, која во последно време настапуваше...
Showbiz

За сите што го пропуштија: Божикниот специјал на „Еден на Еден“ со детски евергрини (Видео)

CENTAR MKD
Во неделата имавте можност да го гледате Божикниот специјал на „Еден на Еден“, во кое гостуваа девојките кои пред повеќе од 15-20 години ги испеаа...
Showbiz

Северина ги расплака фановите – Те барав 20 години, а сега ти ме најде мене

CENTAR MKD
Популарната хрватска пејачка Северина ги расплака фановите на социјалните мрежи. Таа по долги години ја сретна детенце од нејзиниот спот. – Те барав со години,...
Showbiz

Фото: Познатиот српски пејач си разнесе два прста со петарда – заврши со 30 конци во болница

CENTAR MKD
Српскиот пејач Дадо Полумента заврши во болница бидејќи „си играше” со петарди. -Со оваа фотографија, сакам да апелирам до сите луѓе кои сакаат да фрлаат...