Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МозаикНаправи Сам

Летна добитна комбинација: Смути со цимет што „топи“ килограми

Општо е познато дека циметот го поттикнува метаболизмот, а во комбинација со освежитечкото овошје килограмите едноставно се „топат“.

Состојки:

1 големо јаболко

2 чаши спанаќ

3 лажички сечкан коријандер

1 лимон

1 чаша свежо исцеден сок од портокал

2 лажички ѓумбир

1/3 банана

1 лажичка цимет

Подготовка:
Сите состојки исечкајте ги и ставете ги во блендер.

Мешајте додека не добиете хомогена смеса.

По желба додадете коцки мраз за подобро летно уживање.