Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarКујната од CentarНаправи Сам

Во време на поскапување: Направете си домашен путер – од само една состојка

Секој ден повторно и повторно сме изненадени од цените на храната во продавницата, а особено од тоа колку чини путерот.

Бидејќи сите сме навикнати да го користиме во неколку варијанти, би било корисно да знаете како можете сами да го направите – дома.

Евтино, лесно и само една состојка.

Ќе ви требаат само 1.430 мл слатка павлака.

Можеби ќе ве интересира

Една состојка го уништува имунитетот, ја има и во здравата храна, а овие намирници се ПРЕПОЛНИ

M T

Европската унија забрани состојка која ја има во храната, козметиката и бетонот

M T