-5 C
Скопје
17. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Home » MeteoCentar » Page 23
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Топол бран ќе ја зафати Македонија: Пеколни температури од +40 степени, а од среда нова голема промена

CENTAR MKD
Под влијание на топол бран од понеделник следува многу топло време со максимални дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30, а во вторник и...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и ветровито, со благ пад на температурите

CENTAR MKD
Времето утре ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер, што ќе придонесе за благ пад на температурите. Минималните температури ќе се движат од 10...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Доаѓаат пеколни температури: Какво време најавува УХМР?

CENTAR MKD
Од понеделник времето ќе биде стабилно и доста топло, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Од УХМР известуваат дека в петок и за време на викендов...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Невреме со град “коси” низ Македонија – еве кога ќе има стабилизација

CENTAR MKD
Денес во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето се менува: До среда невреме, а потоа голема промена

CENTAR MKD
До среда во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со засилен ветер...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Невремето ќе потрае, а еве дури кога ќе има стабилизација и вистинско лето

CENTAR MKD
Времето утре пртепладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со појава на...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Спремете се за силно невреме – Детална прогноза за следната недела

CENTAR MKD
Од денес попладне следи период со претежно попладневна нестабилност, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме....
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Во недела силно невреме со град низ Македонија – Детална четиридневна прогноза

CENTAR MKD
Утре ќе биде сончево и топло време, во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Во недела попладне...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Наутро сонце, а потоа невреме: Детална прогноза за времето

CENTAR MKD
Времето денеска претпладне ќе биде со мала до умерена облачност, попладне облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, понекаде и во вид...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување: Доаѓа нов бран невреме – четиридневна детална прогноза

CENTAR MKD
До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Невреме во Македонија – еве каде наврна најмногу

CENTAR MKD
Попладнево нашево подрачјето постепено потпадна под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса, која предизвика интензивни врнежи и грмежи. На повеќето места во земјава имаше...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР со ново метео предупредување: Подгответе се за нова дестабилизација и невреме

CENTAR MKD
Во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Од попладнево невреме – УХМР со најнова метео прогноза

CENTAR MKD
Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Времето од недела се менува – Спремете се за невреме

CENTAR MKD
Од недела во попладневните часови повторно ќе има појава на локален пороен дожд и грмежи, но врнежите нема да бидат пообилни. Во следниов период максималните...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Жега во Македонија: Температури од речиси 40 степени

CENTAR MKD
Од утре до сабота ќе преовладува стабилно и многу топло време со максимални температури кои на повеќе места ќе надминат 35 степени. Од недела во...
MeteoCentar Мозаик ТОП ВЕСТИ

Летото ќе ја покаже силата – температури од околу 40 степени: Детална четиридневна прогноза

CENTAR MKD
Денеска ќе биде Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8. Температурите ќе се...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР со вонредна временска најава за утре

CENTAR MKD
И утре во попладневните часови ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Од четврток ќе преовладува стабилно и многу топло време со максимални...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Пеколни температури и невреме: Синоптичарите излегоа со детална прогноза за следните четири дена

CENTAR MKD
Под влијание на топла воздушна маса од југ и натаму продолжува периодот на топло време, а особено топло се очекува од средината на оваа седмица....
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Силен ветер, грмежи, пороен дожд и град – УХМР излезе со метео предупредување

CENTAR MKD
Под влијание на топла воздушна маса од југ и натаму продолжува периодот на топло време, а особено топло се очекува од средината на наредната седмица....