18 C
Скопје
26. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Home » MeteoCentar » Page 22
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Пресврт со времето – подгответе се за драстичен пад на температурите

CENTAR MKD
До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Следува пресврт со времето: До вторник сончево, од среда драстично заладување

CENTAR MKD
До вторник ќе се задржи сончево време. Промена на временската состојба ќе има од среда кога дневната температура позначително ќе опадне, облачноста ќе се зголеми...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Лето среде октомври па пресврт – Не’ чека промена на времето

CENTAR MKD
До вторник ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Промена на временската состојба со наоблачување и намалување на...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Уживајте во сонцето уште малку: Драстична промена на времето од следната среда

CENTAR MKD
До крајот на месецов, очекувајте топло време со температури меѓу 24 и 26 степени. Прогноза за 25.10.2019 Минимална температура: 2°C до 9°C Максимална температура: 22°С...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Детална временска прогноза – УХМР најавува што не чека

CENTAR MKD
Во наредните денови не се очекува промена на временската состојба, ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Прогноза...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Натпросечни температури низ цела Македонија – УХМР со детална временска прогноза

CENTAR MKD
Продолжува периодот на сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Прогноза за 24.10.2019 Минимална температура: 2°C до 9°C Максимална температура: 21°С...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Топлото време не попушта: УХМР најавува натпросечни температури во следните денови

CENTAR MKD
Продолжува периодот на сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Прогноза за 23.10.2019 Минимална температура: 1°C до 10°C Максимална температура: 22°С...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Летни температури среде октомври: Доаѓа уште потопло време

CENTAR MKD
Продолжува периодот на сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Утринските температури постепено ќе опаѓаат, а по одделни котлини ќе има...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

“Лето” среде есен – Температурите ќе скокнат на 30 степени, метеоцентар со детална прогноза за следните денови

CENTAR MKD
Во следните денови продолжува периодот на претежно сончево време со натпросечни дневни температури. Прогноза за 15.10.201 Минимална температура: 3°C до 11°C Максимална температура: 24°С до...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Топол бран доаѓа во Македонија – метеоролозите со нови најави за времето

CENTAR MKD
Следува период на претежно сончево време со дневни температури кои ќе бидат над просекот за овој период од годината. Прогноза за 14.10.2019 Минимална температура: 4°C...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Невообичаени летни температури среде октомври: Живата на термометарот следните денови ќе скокне близу 30 степени

CENTAR MKD
Метео центар детална прогноза за следните денови: Прогноза за 13.10.2019 Минимална температура: 5°C до 12°C Максимална температура: 22°С до 28°C Сончево и топло со слаб...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Во четврток промена на времето – временска прогноза за оваа недела

CENTAR MKD
Во наредните денови ќе се задржи претежно стабилно време со постепен пораст на дневната температура. Прогноза за 09.09.2019 Минимална температура: 4°C до 13°C Максимална температура:...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Драстичен пад на температурите – од викеднов уште поголема промена на времето

CENTAR MKD
За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со пораст на дневната температура. Во почетокот на наредната седмица времето ќе...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Драстична промена на времето – Метеоцентар со детална прогноза за времето

CENTAR MKD
Утре доцна попладне и во текот на ноќта кон петок ќе има пообилни врнежи (локално над 30л/м2). На места ќе биде и нестабилно со пороен...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Следува драстична промена на времето – УХМР со најнови податоци

CENTAR MKD
Утре ќе биде Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Голема промена на времето под...