Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » MeteoCentar » Page 22
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето целосно се менува: Снег и дожд низ Македонија, детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Денес во текот на ноќта и утре претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Потоа и во следните...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Дожд и снег во Македонија: Детална четиридневна прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време, по одделни котлини со утринска магла. Утре попладне, во текот на ноќта и во понеделник ќе има...
MeteoCentar Centar Македонија

Нова промена на времето – УХМР со детална прогноза

CENTAR MKD
Утре на места ќе има зголемена облачност и ќе дува засилен северен ветер. За време на викендот ќе биде променливо облачно. Во недела и во...
MeteoCentar Centar Македонија

Снег во Македонија – УХМР со нови најави за времето

CENTAR MKD
Врнежи од дожд, а на повисоките места и снег најавуваат метеоролозите од недела вечер и почетокот на наредната недела. Од УХМР информираат дека од утре...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето се менува: Метеоцентар со детална прогноза за празничниот викенд

CENTAR MKD
И утре по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Во недела ќе биде значително облачно, а локално на повисоките места и планините...
MeteoCentar Македонија

Метеоцентар со детална четиридневна прогноза

CENTAR MKD
Во следните денови ќе се задржи стабилно време, по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност, особено во претпладневните и вечерните часови. Утре...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ и магла во Македонија: Meteocentar со детална прогноза за времето

CENTAR MKD
Во следните денови ќе се задржи стабилно време, по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност, особено во претпладневните и вечерните часови. Утре...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Времето се менува, сонцето се враќа: Детална метеоцентар прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Во следните денови ќе се задржи стабилно и претежно тивко време, по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност, особено во претпладневните и...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Времето се менува: Детална четиридневна прогноза

CENTAR MKD
Во текот на работнава седмица ќе се задржи стабилно време со појава на магла по одделни котлини, особено во претпладневните и вечерните часови. На планинините...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Се враќа сонцето: Meteocentar со убави вести за времето

CENTAR MKD
Во текот на работнава седмица ќе се задржи стабилно време со појава на магла по одделни котлини, особено во претпладневните и вечерните часови. На планинините...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување: Снег во делови од Македонија, а потоа голема промена

CENTAR MKD
Поради спуштање на постудена воздушна маса во ноќните часови и утре претпладне врнежите од дожд ќе преминуваат во снег и на повисоките места особено на...
MeteoCentar Centar Македонија

Се враќаат дождот и снегот, а времето целосно се менува: Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
За време на викендот ќе има зголемена облачност и ќе дува умерен северен ветер. Утре на пониските места ќе има повремен локален дожд, а на...