7 C
Скопје
28. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Home » MeteoCentar » Page 24
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Уште еден пеколен ден, а потоа голема промена

CENTAR MKD
Денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, особено изразен вдолж Повардарието каде...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Уште еден пеколен ден е пред нас – Потоа следува пресврт со времето

CENTAR MKD
Продолжува периодот на топло време. За време на викендот и во почетокот на идната недела во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Повторно се вратија горештините – УХМР со нови најави

CENTAR MKD
Продолжува периодот на стабилно и топло време со постепен пораст на температурата на воздухот. Деска ќе биде сончево со слаб североисточен, а во југоисточните делови...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

После кратко освежување, повторно пекол – УХМР со нови најави за времето

CENTAR MKD
Следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата. Прогноза за 18.08.2019 Минимална температура: 9°C до 18°C Максимална температура: 28°С до 36°C Претежно сончево....
MeteoCentar Македонија

Подгответе се за невреме – Синоптичарите излегоа со најнова прогноза

CENTAR MKD
Времето утре ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен,...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Следува драстична промена на времето: Очекувајте поројни дождови и заладување

CENTAR MKD
Поројни врнежи со грмежи и силен ветер од утре попладне, а заладување за пет до осум степени од четврток, најавуваат од УХМР. Според Управата, утре...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

УХМР издаде метео предупредување: Пеколни температури ќе ја зафатат Македонија од 41 степен, а потоа голема промена

CENTAR MKD
До среда ќе се задржи сончево и многу топло време со натпросечни температури на воздухот. И понатаму ќе биде активирано жолто, а за некои региони...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Портокалова фаза во неколку делови од земјава, температурите ќе достигнат 39 степени

CENTAR MKD
Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Утре сончево и многу топло време со високо УВ зрачење

CENTAR MKD
Времето утре ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување: Многу топла воздушна маса доаѓа накај Македонија, активирано жолто и портокалово ниво за опасност

CENTAR MKD
Под влијание на многу топла воздушна маса до средината на наредната недела времето ќе биде сончево и многу топло, а само во петок ќе има...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Сончево време со мала до умерена локална облачност

CENTAR MKD
Времето денеска е сончево со мала до умерена локална облачност, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од северен правец....
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување: Голема промена на времето

CENTAR MKD
Денес ќе биде многу топло со максимални дневни темпратури од 32 до 40 степени. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во североисточните...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Пеколни температури до недела, а потоа голема промена

CENTAR MKD
Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло, попладне особено во западните делови со изолиран развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Од среда драстично зголемување на температурите: Еве за кога е најавен и пороен дожд

CENTAR MKD
Утре се уште ќе има зголемена облачност со локални врнежи од дожд. Претпладне променливо облачно со локални врнежи од дожд, попладне облачноста ќе се намали....
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со температура до 35 степени

CENTAR MKD
Времето во првата половина од денот ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и грмежи. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Подгответе се за невреме: Дожд, грмежи и ветер, па многу жешко време – прогноза за периодот до Илинден

CENTAR MKD
Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер....
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Утре невреме, а потоа пеколни температури

CENTAR MKD
Во наредниот период ќе се задржи топло време, претпладне сончево, а во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и...