18 C
Скопје
26. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Home » Локално » Page 4
Локално Во тренд...

Жителите на Кисела Вода што аплицирале за инвертери викендов треба да ги предадат старите печки

CENTAR MKD
Жителите на општината Кисела Вода што аплицирале за субвенции за набавка на инвертери и добиле електронска порака од Град Скопје, во текот на претстојниов викенд...
Centar Локално Во тренд...

Шилегов: Би ги укинал централните инспекции, да не постои државен инспекторат

CENTAR MKD
На дебатата „Како до ефикасни и независни инспекциски служби во Скопје“ што ја организираше НВО Инфоцентарот, градоначалникот Петре Шилегов се осврна на неколку проблеми со...
Centar Локално Во тренд...

Реконструкиран булеварот Видое Смилевски Бато во Аеродром

CENTAR MKD
Со бележење на хоризонталната сообраќајна сигнализација, деновиве заврши целосната реконструкција на коловозот од булеварот Видое Смилевски Бато во општина Аеродром. На потегот од крстосницата со...
Локално

Жителите на општините Гази Баба и Аеродром што аплицираа за инвертери до недела да ги предадат старите печки

CENTAR MKD
Жителите на општините Гази Баба и Аеродром што аплицираа за субвенции за набавка на клима инвертери во Град Скопје во текот на продолжениов викенд (денеска,...
Локално Во тренд...

Утре автобусите ќе возат по неделен возен ред

CENTAR MKD
ЈСП информира дека утре, петок, поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен...
Локално

Објавена јавна набавка за реконструкција на патот до селото Трново

CENTAR MKD
Во електронскиот систем за јавни набавки е објавен тендерот за избор на изведувач за реконструкција на локалниот пат до селото Трново. Проценетата вредност на овој...
Локално

Улицата Никола Карев пуштена во сообраќај со нов простор за велосипедистите

CENTAR MKD
Екипите на Град Скопје деновиве ја завршија реконструкцијата на коловозот на улица Никола Карев кај Железничка станица. Реконструкцијата на потегот од крстосницата со булевар Кузман...
Локално

Видео споредба: Како изгледаше стационарот Вардариште и како изгледа денес ј.п Лајка

CENTAR MKD
Фејсбук статус на градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов: Состојбата во која го затекнавме претходниот стационар не ги задоволуваше основните стандарди и услови што се...
Локално

Весковски: Водоснабдувањето во Скопје нормализирано, ваков дефект се јавува еднаш на 10 години

CENTAR MKD
Водоснабдувањето кое во текот на вчерашниот ден беше прекинато во голем дел од Скопје, како резултат на голем дефект на булеварот Кочо Рацин во Центар,...
Коронавирус Локално

Во Битола има 151 активен случај на коронавирус

CENTAR MKD
Општинскиот кризен штаб одржа состанок во Општина Битола, на кој покрај градоначалничката Наташа Петровска, присуствуваа директорките на медицинските установи и претставници од полицијата. Центарот за...
Centar Локално

Поголем дел од Скопје ќе остане без вода – важно известување од Водовод

CENTAR MKD
ЈП Водовод и канализација – Скопје ја известува јавноста дека како разултат на голем дефект на бул. Кочо Рацин, спроти Олимписки базен, голем дел од...
Локално Во тренд...

Улиците Лазар Личеноски и Востаничка од утре отворени за сообраќај

CENTAR MKD
Екипите на Град Скопје ја завршија реконструкцијата на улицата Лазар Личеноски кај скопското Кале, соопштија градските власти. Улицата се реконструираше на потегот од СРЦ „Кале“...