13.8 C
Скопје
15. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Руски воен авион Су-34 се урна во Северна Осетија, екипажот загина

Руски воен авион Су-34 се урна во Северна Осетија поради техничка неисправност, а екипажот загина, соопшти руското Министерство за одбрана.

„Во Република Северна Осетија-Аланија, во планинско подрачје, се урна авион Су-34 на руските воздушни сили за време на редовен тренинг лет“, се вели во соопштението, а пренесува РИА Новости.

Се додава дека авионот се урнал во ненаселена област./Извор:Makfax