4.8 C
Скопје
28. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Маричиќ не беше во Белград, ДПМНЕ-неинформирана или нечовечка партија?

-Да беа информирани во ДПМНЕ ќе знаеа дека Маричиќ не беше во Белград поради тоа што изминатите денови го испрати засекогаш својот најдобар другар и соработник, прерано починатиот експерт за дигитални комуникации, Илија Жупаноски, реагираат од СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

-Да имаа во ДПМНЕ грам човечност, ќе изразеа сочувство, заради големата загуба за македонското општество. ДПМНЕ ниту е информирана ниту човечка партија, велат од СДСМ.