4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

СДСМ: На чија сметка крстари Пецаков, градоначалникот на Охрид, молк на Мицкоски и ДПМНЕ

-Градоначалниците на ДПМНЕ, за 2 години имаат НУЛА резултати, но еден куп скандали. Последен е скандалот со егзотичното патување на градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков, од ДПМНЕ. Додека Охрид тоне секој ден, Пецаков плови на егзотично крстарење заедно со секретарот на општина Охрид, но и други лица од неговиот Кабинет, соопшти СДСМ.

-Нема одговор колку пари чини ова егзотично патување и на чија сметка крстари Пецаков? Молчи ДПМНЕ, молчи Мицкоски. Молкот значи одобрување од страна на Мицкоски. Уште еднаш се потврдува дека во ДПМНЕ нема никаква промена, тоа е истата партија којашто 11 години исто вака скандалозно се однесуваше, се вели во соопштнието.