10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Скопјанец се обидел да ограби банка во Аеродром – не му одело, па се дал во бегство

Триесетгодишен скопјанец денес околу 14 часот се обидел со пиштол да ограби филијала на банка во трговски центар во Аеродром.

Мажот, сепак, не успеал во намерата, па се дал во бегство по што полицијата го пронајде и го приведе.