22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Утре без струја неколку улици во општините Сопиште и Бутел

ЕВН Македонија известува дека утре без електрична енергија ќе останат улици во општините Сопиште и Бутел.

Во периодот од 09.00 до 12.00 часот, без струја ќе бидат корисниците од дел од улицата 4, Соње Коштан, село Горно Соње во Општина Сопиште, а во периодот од 09.00 до 11.00 часот, електрична енергија ќе немаат корисниците од Горно Оризари, местото викано Крст во општина Бутел.