16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Без вода корисници во општините Карпош и Чаир

ЈП Водовод и канализација – Скопје известува дека денеска без вода ќе бидат улици во општина Карпош и општина Чаир.

– Поради изведување на два водоводни приклучоци на водоводна мрежасо пречник од ф-250 мм на ф -200мм и ф-250 мм на ф -80 мм, на ул.1688 бб (во кругот на касарна Илинден), од 08:30 часот до завршување на работите, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од: ул. Македонско Косовска Бригада, ул. 11 – Ромско Маало, Касарна Илинден и објектите во околината, општина Карпош и општина Чаир, информира Водовод и канализација.