23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Променливо облачно со повремен локален дожд

Променливо облачно со повремен локален дожд, наместа краткотрајно пороен, проследен со појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец, извести УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени. UV=5

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во делови од котлината ќе има услови за слаб краткотраен дожд. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 28 степени.

Од петок следува период на стабилно и потопло време со слаб до умерен североисточен ветер.