23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Времето се менува, повторно дожд – Познато е кога да очекуваме стабилизација и “нова тура” сонце

Утре и во четврток ќе има локална појава на краткотраен дожд и ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од источен правец. Потоа се очекува стабилно и потопло време.

Прогноза за 07.09.2023
Минимална температура: 12°C до 18°C
Максимална температура: 24°C до 29°C

Умерено облачно. Претежно во планинските региони ќе има зголемена облачност со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. УВ=6

Прогноза за 08.09.2023
Минимална температура: 11°C до 19°C
Максимална температура: 25°C до 31°C

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=6

Прогноза за 09.09.2023
Минимална емпература: 10°C до 18°C
Максимална температура: 26°C до 32°C

Претежно сончево со слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=7