Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво време да очекуваме?

Променливо облачно, од изутрина со врнежи од дожд кои попладне повремено ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд, краткотрајно пороен. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.