Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Дневен хороскоп за 3. мај 2023

Овен (21 март – 19 април):
Денес, можеби ќе се чувствувате особено енергично и подготвени да се соочите со светот. Веројатно ќе имате многу страст и нагон, што може да ви помогне да ги постигнете вашите цели. Сепак, внимавајте да не дозволите вашиот ентузијазам да се претвори во нетрпеливост или агресија.

Бик (20 април – 20 мај):
Денес може да почувствувате силно чувство на стабилност и сигурност во вашиот живот. Веројатно ќе бидете фокусирани на практични работи како што се финансиите и работата и може да се најдете како напредувате во овие области. Сепак, внимавајте да не станете премногу самозадоволни и не заборавајте да уживате во едноставните задоволства на животот.

Близнаци (21 мај – 20 јуни):
Денес може да се истакне вашата љубопитност и комуникациски вештини. Веројатно ќе бидете испитувачки за светот околу вас и желни да научите нови работи. Ова може да биде добар ден за поврзување со другите и креативно изразување.

Рак (21 јуни – 22 јули):
Денес може да се чувствувате особено емотивно и чувствително. Можеби ќе се најдете како размислувате за минатото и ќе се чувствувате носталгични. Не заборавајте да се грижите за себе и да си дозволите да ги почувствувате вашите емоции без да бидете обземени од нив.

Лав (23 јули – 22 август):
Денес може да почувствувате чувство на гордост и доверба во себе. Може да се најдете дека го преземате водството во ситуации и го потврдувате вашиот авторитет. Сепак, внимавајте да не дозволите вашето его да ги попречи вашите односи со другите.

Девица (23 август – 22 септември):
Денес можеби ќе бидете особено фокусирани на детали и организација. Можеби ќе се најдете како правите списоци и планови и можеби ќе почувствувате задоволство кога ќе ги извршувате вашите задачи. Не заборавајте да правите паузи и да избегнете да бидете премногу опседнати со совршенство.

Вага (23 септември – 22 октомври):
Денес, можеби ќе најдете дека барате хармонија и рамнотежа во вашите односи и околина. Можеби сте особено фокусирани на естетиката и може да се најдете привлечени од убави нешта. Не заборавајте да дадете приоритет на вашите сопствени потреби и граници.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември):
Денес може да се чувствувате особено интензивни и страсни. Можеби сте фокусирани на вашите цели и поттикнати да ги постигнете. Сепак, внимавајте да не дозволите вашите емоции да ве совладаат и не заборавајте да се грижите за сопствената благосостојба.

Стрелец (22 ноември – 21 декември):
Денес може да почувствувате чувство на авантура и истражување. Можеби ќе се најдете во потрага по нови искуства и можности. Не заборавајте да внимавате на вашите граници и одговорности и избегнувајте да преземате непотребни ризици.

Јарец (22 декември – 19 јануари):
Денес можеби ќе бидете особено фокусирани на работата и кариерата. Може да најдете дека напредувате во овие области и чувствувате чувство на постигнатост. Сепак, не заборавајте да направите паузи и да му дадете приоритет на вашиот личен живот.

Водолија (20 јануари – 18 февруари):
Денес може да почувствувате силно чувство на индивидуалност и независност. Можеби сте фокусирани на сопствените цели и може да ви биде тешко да правите компромиси со другите. Не заборавајте да комуницирате јасно и да ги слушате перспективите на оние околу вас.

Риби (19 февруари – 20 март):
Денес може да се чувствувате особено имагинативно и креативно. Можеби ќе се најдете привлечени од уметнички определби и може да доживеете чувство на инспирација. Не заборавајте да ги балансирате вашите соништа со практичноста и да преземете чекори кон остварување на вашите цели.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе