Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Жени се пресметувале пред зграда во Аеродром, интервенирала полицијата

Полицијата информира дека синоќа нешто по 22 часот кај нив било се јавила И.М.(36) која пријавила дека во 22часот пред зграда на подрачјето на Аеродром била физички нападната од најзината сосетка М.Р.(50). МВР соопшти дека и двете жени биле од Скопjе.

Полицијата соопшти дека во врска со случајот било пријавено и дека околу 22.10 часот бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.Р. и 39-годишната Ј.Л.М.(39) од Скопје, исто така.

Од МВР најавија дека ќе го расчистат случајот.