Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Млад маж со повреди од струен удар донесен во делчевската итна помош

На 30.01.2023 во 17.20 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека во Итната медицинска помош Делчево со повреди бил донесен Т.М.(37) од Делчево.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите од струен удар додека извршувал работни задачи во фабрика во Делчево.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Делчево.