Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

За четири часа 61 казна за брзо возење на територија на СВР Битола

Денеска (18.01.2023) во времето од 10:00-14:00 на територијата на СВР Битола спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 61 возачи.

Од нив 45 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 16 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.