Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МакедонијаВо тренд...

Фатен крадец на дело во Велес, следува соодветна пријава

Синоќа во Велес е уапсен маж, кој бил затекнат при обид да изврши тешка кражба во куќа.

Според информациите, полицијата го фатила при кражбата на улица „Благој Ѓорев“, сопственост на Д.Ч.(52) од Велес.

Р.А.(50) било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.