Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Тешка несреќа утрово во Кавадарци: Автомобил удри во две млади девојки

Во тешка сообраќајка се повредени две жени, откако автомобил марка голф удрил во две млади девојки на возраст од 23 и 24 години.

Во тешката сообраќајка со тешки повреди се здобила 23годишната девојка од кавадарци, а 24 годишната девојка од Ваташа се здобила со телесни повреди.

Полицијата изврши увид.