Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Аирлија нека му се: Паднаа рекордни 500.000 евра на лото во Кичево

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или околу 500.000 евра.

Засега нема информации за идентитетот на добитникот, но од она што се знае лото ливчето било уплатено во објект „Детелинка“.

Добитната комбинација е 2,10,11,12,24, 36,37.