Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarЛокалноТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Поплави во Скопје по дождливиот ден

На социјалните мрежи се појавија видеа од поплавени сообраќајници низ Скопје по денешниот дождлив ден.

– “Би го порибил ja езерово на Данела кај Желеничка, него страв ми е рибите да не ми ги згази кола после”, напиша граѓанскиот активист Никола Писарев на социјалните мрежи.