Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarБизнисВо тренд...

Утре регулаторна ќе стокми нови цени на горивата, но по тргувањето на нафтата на берзите јасно е што нѐ очекува

РКЕ – Регулаторната комисија за енергетика утре се очекува да донесе одлука за нова цена на горивата.

Според последните движења на берзите, моменталната цена на нафтата од типот брент е 87 долари за еден барел, што е значајно намалување по последните корекции.

Нафтата WTI круд е 80 долари за барел, при ослабнат долар, што според анализите може да значи и поголемо намалување на цените на бензинот и дизелот во малопродажбата, но останува да видиме какви цени ќе донесе РКЕ утре напладне.

Овие цени се очекува да важат веќе од 22 ноември.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Засега нема информации за идентитетот на добитникот, но од она што се знае лото ливчето… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе