Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаВо тренд...

MВР: Приведено лице, пронајдени огревни дрва без документација

drva

Во текот на вчерашниот ден, од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево бил приведен А.И.(26) од с.Палиград- стои во полицискиот извештај на МВР.

Имено, на влез во с.Долно Количани, при преглед на патничко возило „лада“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.И., биле пронајдени огревни дрва без потребната документација. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок- се вели во извештајот.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Засега нема информации за идентитетот на добитникот, но од она што се знае лото ливчето… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе