Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Дали купувате на Амазон? Пробајте ја оваа програма и заштедете пари – и време

Доколку купувате од Амазон со впечаток дека во тој момент ги имате најдобри цени, тогаш можеби нема да го добиете максимумот за вашите пари.

Capital One Shopping беше еден од првите што ги презеде новите алатки за купување.

По долгогодишно хакирање на онлајн шопинг, тие решија да изградат алатка што ќе го направи тоа за нив – Capital One Shopping.

Кога купувате на Амазон, Capital One Shopping ви ја наоѓа најдобрата цена веднаш.
Бесплатната 2-дневна испорака е одлична и, како и сите други, уживавме не знаејќи колку всушност чини.

Па, погодете што? Не е бесплатно преместувањето на работите од една локација на друга, а тој трошок е вклучен во цената што ја плаќате.

Додека купувате на Амазон, Capital One Shopping работи автоматски во позадина. Ако се најде подобра понуда, веднаш се појавува известување. Ви ја покажува конечната цена на предметот (вклучувајќи данок на промет + испорака) и ве известува за датумот на испорака. Истиот производ, само поевтин.

Понекогаш ви треба нарачка за 2 дена, а во тие случаи Amazon Prime е одговорот. Меѓутоа, реалноста е дека ако почекате уште само неколку дена дури и за половина од вашите нарачки, месечните заштеди со Capital One Shopping би ја платиле вашата годишна Prime претплата.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе