Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Петровска: Ковачки има рок од 24 часа да се извини за бескрупулозните лаги и невистини

Министерката за одбрана денеска на прес-конференција ги демантираше изнесените лаги од пратеникот Драган Ковачки и порача дека има рок од 24 часа да се извини за овие бескрупулозни невистини.

Ви ја пренесуваме изјавата на министерката Петровска во целост:

„Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите,

Ниту нешто кријам, ниту нешто ќе скријам. Затоа наместо да праќам соопштени или да објавувам фејсбук статуси, стојам пред вас и одговорно изјавувам.

Прес – конференцијата на поранешниот припадници на Армијата Драган Ковачки е груба лага и манипулација. Безуспешен обид да го скрие срамот од дебакалот што го доживеа во средата. Чинот кој бегалецот Ковачки го посочи, никогаш не сум го поседувала. Единствено што поседував е плац кој со уредно склучени договор за купопродажба е отуѓен, односно продаден пред повеќе од десетина години. Поранешниот воен разузнавач кој беше дел од сценариото за 27 април и кој ги извиси и се огради од оние што ги поттикна на насилство, има рок од 24 часа да се извини за овие невистини, во спротивно ќе му биде поднесена тужба за клевета, а парите ќе ги донирам на жртвите од владеењето на неговиот Никола Груевски.

Го повикувам да се извини и на семејството кој е легален и чесен сопственик на овој имот и да престане со старите нивни, дпмнеовски навики, на незаконско следење и фотографирање. Жалам што Ковачки бега да зборува за успесите на Армијата, туку одбра да се занимава со конструкции против мене. Ама ова дрско и бескрупулозно однесување од негова страна нема ниту да ме заплаши, ниту да ме поколеба да ја зборувам вистината“.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе