Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Трагедија: Му се слошило додека возел и излетал од коловозот – Загина едно лице на патот Макази – Маркова Нога

На 17.11.2022 во СВР Битола било пријавено дека во с.Грнчари, ресенско, на патниот правец Макази – Маркова Нога, на С.Е.(69)од с.Асамати, ресенско, додека управувал патничко возило „фиат пунто“ со охридски регистарски ознаки, му се слошило и со возилото излетал од коловозот. С.Е. починал, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Увид на местото извршиле екипа од ОВР Ресен, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на семејството.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе