Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Полицијата затекна момче со незаконски стекнати огревни дрвја без документи – остана и без дрва и без моторна пила

drva

На 15.11.2022 околу 13.45 часот во тетовско Горно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово го привеле 31-годишниот Е.М. од ова село. Тој бил затекнат на локалниот пат како пренесувал огревни дрва без потребните документи.

Дрвата и моторна пила му се одземени и предадени на Шумска полиција за натамошна постапка, по што против Е.М. ќе следува соодветен поднесок.