Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаВо тренд...

Османи за состојбата во Полска: Во консултации сме со сојузниците на НАТО

Загрижени сме од недамнешниoт ракетен удар на територијата на Полска, вели министерот за надворешни работи, Бујар Османи.

На социјалните мрежи вечерва Османи изрази целосна поддршка и солидарност со Полска, како и сочувство до семејставата на жртвите.

„Во консултации сме со сојузниците на НАТО и внимателно ја следиме ситуацијата“, пишува Османи.