Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСпортВо тренд...

Голем шок во светот на спортот: Почина Ентони Џонсон на 38 годишна возраст! (ФОТО)

Голем шок го потресе светот на борбените спортови во неделата вечерта, откако беше објавено дека починал поранешниот борец на УФЦ, Ентони Џонсон (38).

Џонсон беше поранешен кандидат број еден во полутешката категорија на УФЦ и се бореше со Даниел Кормиер за појасот. Тоа беше во април 2017 година, но тој загуби.

Интересно, тој имаше уште една борба против Кормиер во мај 2015 година, кога исто така загуби од еден од најголемите борци во историјата на полутешката дивизија.

Во текот на својата кариера во УФЦ се бореше против многу познати борци како Гловер Тешеира, Александар Густафсон, Антонио Ногуеира, Андреј Арловски и многу други.

Имаше само 38 години, но медиумите пишуваат дека во последно време има бројни здравствени проблеми.

Еден од оние кои се простија од него е Кормиер кој на Твитер напиша:

„Почивај во мир брат мој. За момчето кое им влеа страв во срцата на многумина, Ентони Џонсон беше грижлива личност. Румбл ќе му недостига. Понекогаш животот едноставно не изгледа фер. Страшни вести“.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Засега нема информации за идентитетот на добитникот, но од она што се знае лото ливчето… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе