Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСпорт

Македонскиот ракомет завиен во црно: Почина уште една голема легенда

Денеска почина привот селектор на Македонија, Славе Атанасовски – Чаве.

Атанасовски беше селектор на Македонија, која првиот официјален репрезентативен меч го одигра во 1993 година на турнир во Романија.

Чаве во текот на кариерата тренираше неколку македонски тимови, а беше тренер и во Грција и селектор на ракометарките на нашиот јужен сосед.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе