11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Во кантата бил пронајден пиштол – Нови детали за смртта на младото момче од Гостивар

На 17.09.2022 во 19.40 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во гостиварската болница „Ферид Мурад“ со повреда од огнено оружје бил донесен Г.А.(28) од Гостивар, кој набргу починал.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека Г.А. се здобил со повредите во дворното место од семејната куќа, а во кантата за отпадоци бил пронајден пиштол. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.