26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Бизнис

Поевтинуваат горивата – еве за колку

Нови цени на нафтените деривати ќе има денеска, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Имено, бензините, како и дизелот поевтинуваат за 1 денар.

ЕУРОСУПЕР БС – 95 84,5 ден/л

ЕУРОСУПЕР БС – 98+ – 87 ден/л

ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 97 ден/л