19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarЛокалноВо тренд...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Еве како изгледа новата градинка во Струмица

Фејсбук статус на градоначалникот на Струмица, Коста Костадинов:

Ентериерот на новата детска градинка во Струмица.
Рај за очи, со преубави занимални, со потребните реквизити за дечињата, со простор за куклен театар и што ли уште не.
Деца мои јас сум помалку трпелив од вас 😄
Од срце за иднината на Струмица!