16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик Хороскоп

Најлоши СВЕКРВИ според Зодијакот: Некои се радуваат на кавги, а некои се љубоморни

Во некои домаќинства, свекрвата е лепакот што држи се. Тие ги зближуваат синот и снаата користејќи го сопственото искуство на долг и траен брак.

Но, во други домови, свекрвата не секогаш се надева на блаженство меѓу нејзиниот син и неговата партнерка.

Стрелец

Жените Стрелец кога се чувствуваат несигурни можат да бидат затворени и пресметани. Значи, ако свекрвата Стрелец прави проблеми меѓу синот и снаата, најлесниот начин да ја спречите е да ја покажете својата љубов и благодарност.

Наскоро нејзиното токсично однесување ќе се промени на подобро. Ако свекрвата Стрелец се чувствува запоставено, нејзиното однесување може драматично да се влоши бидејќи ужива во тензијата помеѓу синот и снаата.

Јарец

Иако Јарците не се отворено агресивни, свекрвите во овој знак не би интервенирале дури и ако нивната помош би можела да ја прекине кавгата помеѓу синот и снаата. Овие свекрви тајно уживаат во кавгите и често со ентузијазам им кажуваат на понатамошните роднини детали од кавгите на кои биле сведоци.

Риба

Од пасивно-агресивни тенденции до часови поминати во мрчење, Рибите се во тоа најдобри. Од друга страна, ова е обично многу мирен хороскопски знак. Рибите не создаваат проблеми освен ако не се испровоцирани.

Значи, ако вашата свекрва Риба ви прави проблеми, таа веројатно чувствува дека не ја цените доволно.

Лав

Мајките лавови го сакаат целото внимание на своите бебиња. Значи, ако вашата свекрва Лав го гледа нејзиниот син како поминува многу квалитетно време со вас, таа веројатно е љубоморна.

Во такви случаи, некои свекрви предизвикуваат недоразбирања меѓу младата брачна двојка, што со текот на времето може да доведе до чувство на неповрзаност. Ова за возврат ја прави мајката повеќе поврзана со нејзиното потомство.

Можеби ќе ве интересира

Го поседуваат она нешто, сите се вртат кон нив: Овие се најубавите знаци во Зодијакот

M T

Ова се најлошите свекрви од Зодијакот: Подготвени да ви приредат хорор филм

M T

4 знаци на Зодијакот изманипулирани во љубовта: Кога ќе се заљубат „губат глава“

M T

5 знаци од зодијакот кои ќе најдат сродна душа оваа зима: Ќе ги грее љубов во студените денови

M T

Овие се 3-те знаци од Зодијакот кои имаат најголеми шанси да се збогатат

M T

ОВИЕ 4 ЗНАЦИ НА ЗОДИЈАКОТ ЛУДО ЌЕ СЕ ЗАЉУБАТ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА – Дали сте меѓу нив?

M T