21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Колони возила на „Табановце“ и „Богородица“

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини и утрово е зголемен, информираа од Автомотосојузот на Македонија.

На Граничниот премин Табановце времето на чекање за влез во државата е околу 40 минути, а на ГП Богородица за излез од Македонија се чека околу 15 до 30 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони.

Можеби ќе ве интересира

Санкционирани 33 технички неисправни возила

M T

Спасовски: 5 нови возила и 2 комбиња за Одделот за специјални полициски операции

M T

ЕП: Од 2035 година нема да се произведуваат нови возила на бензин и дизел во Европа

M T

Извршени контроли на 148 возила кои вршат јавен превоз на ученици, констатирани 70 прекршоци

M T

22-годишна скопјанка тешко повредена, удрила во три паркирани возила

M T

Купувале возила, ама не ги плаќале – Кривични пријави за тројца измамници од Скопје

M T