29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Исчезнатиот паланчанец пронајден починат

На 22.07.2022 во 16.45 часот во Полициската станица Крива Паланка, С.Ц.(43) од Крива Паланка пријавил дека на место викано „Цоневи ливади“ во с.Жидилово, кривопаланечко, го пронашол починат неговиот татко Д.Ц.(67), за кој на 21.07.2022 пријави дека се оддалечил од домот.

Увид извршила екипа од Полициската станица Крива Паланка, а смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош. По овластување на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството.