26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Четворица полицајци повредени од дивеењето на насилните демонстранти

Најмалку четворица полицајци се повредени од дивеењето на насилните демонстранти водени од разулавената опозиција.

Повредите се од удари со камења и други предмети.

Македонската полиција успеа да ја задржи ситуацијата под контрола и да ги спречи намерите на оние кои безмилосно нападнаа врз македонските полицајци.