30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија Во тренд...

Ковачевски го кара Петков среде Брисел (ВИДЕО)

Во Седиштето на Европската унија (ЕУ) во Брисел се одржа Самитот на кој учествуваа шефовите на државите и владите на ЕУ и од Западен Балкан, а меѓу нив беше присутен и македонскиот премиер Димитар Ковачевски.

Пред почетокот на Самитот камерата го сними премиерот Ковачевски како нешто разговара со бугарскиот премиер Кирил Петков, а тоа што привлече внимание е високо подигнатиот показалец на нашиот претседател на Владата.

За што точно разговарале сè уште не е познато, а како изгледаше тоа може да се погледне на снимката.