30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР со предупредување: Попладне доаѓа невреме

Попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со силен ветер од променлив правец и појава на град.

И во Скопската Котлина попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на краткотрајно невреме.