32.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Хороскоп

Овие три хороскопски знаци НИКОГАШ нема да побараат помош од вас

Секој од нас го има оној пријател кој е секогаш тука за нас, но кој никогаш нема да побара помош дури и кога му е најпотребна.

За некои е под гордоста, други се срамат кога треба да побараат помош, а трети премногу емотивно ја прифаќаат.

Водолија
Никој не е толку избалансиран како Водолија. Секогаш кога може, Водолијата стои настрана и ги гледа работите, наместо да се меша и да учествува во драмата. Од една Водолија секогаш ќе добивате корисни совети, поддршка и помош, но таа верува дека се е секогаш потребно и може сама да го реши.

Кога има проблем, Водолијата се повлекува пред светот и решението го бара во самотија.

Иако изгледа како да зне што прави, Водолијата е изгубена во нејзината претерана грижа и и треба некој барем да ја слуша.

Риба
Рибите се многу емотивни и интуитивни и затоа ги прифаќаат проблемите на другите луѓе кои им значат како свои.

Рибите ќе ви дозволат максимално да ја користите нивната добрина, одново и одново. Секој пат ќе трчаат да те фатат дури и пред да се сопнеш. Но, кога ќе се згусне, Рибите, како вистинска риба, молчат. Една Риба никогаш нема да ви каже дека е во неволја дури и ако јасно се гледа дека страда.

Затоа, ако забележите дека нешто не е во ред, застанете и свртете ги во насоката во која треба да пливаат, рамо до рамо со вас.

Девица
Кога сте во неволја, секогаш можете да сметате на вашата пријателка Девица. Ако имате љубовни проблеми, ќе ве слушаат до два часот по полноќ додека разговарате за тоа.

Барате нов стан? Ќе дојде кај вас следниот ден и ќе ви донесе список со најдобрите. Кога нешто ви треба, Девицата ќе ја помести планината ако треба за да ви се најде, но кога ќе и треба помош, владее општа тишина.

Затоа, треба да внимавате на однесувањето со пријателот во знакот Девица и при првите знаци на неговото страдање прашајте која е вашата улога во сето тоа и дајте му до знаење дека не е сам.

Можеби ќе ве интересира

Заведувањето не им оди од рака: Овие хороскопски знаци се најлоши во флертување

M T

Доколку сакате мирен љубовен живот, избегнувајте ги ОВИЕ хороскопски знаци

M T

Овие три знаци се под НАЈСИЛНА заштита на планетата: Во втората половина на јуни прават ДРАМАТИЧЕН ПРЕСВРТ

M T

Еве дали сте еден од трите НАЈХАРИЗМАТИЧНИ хороскопски знаци

M T

Хороскопски знаци кои не ги сакаат луѓето

M T

Овие три хороскопски знаци имаат помалку смисла за ХУМОР од другите: Дали се согласувате?

M T