33.8 C
Скопје
28. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

И утре лошо време со обилни дождови и можност за град

Утре во попладневните часови ќе биде нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи и услови за појава на град.

Во вторник ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја, а од среда ќе настапи стабилизирање на времето.

Дневната температура ќе биде во постепен пораст.