22.8 C
Скопје
25. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик Хороскоп

Овие три хороскопски знаци имаат помалку смисла за ХУМОР од другите: Дали се согласувате?

Не сите луѓе имаат еднаква смисла за хумор. Оваа функција се смета за една од најкорисните, па многу ситуации можат да бидат многу полесни кога ја имаме оваа функција.

Лав

Лавовите понекогаш имаат тенденција да бидат духовити. За да направи смешна приказна, ќе употреби претерување и многу придавки. Понекогаш е добро, но понекогаш делува претерано и упадливо.

Риба

Рибите уживаат да раскажуваат долги и забавни приказни. Проблемот е што тие можат да станат премногу ентузијасти. Тие ќе продолжат, иако можеби го изгубиле интересот на другите. Тоа е слатко во извесна смисла затоа што тие се обидуваат.

Јарец

Јарците се познати по тоа што имаат сериозно лице и не покажуваат многу хумор во своите емоции. Луѓето понекогаш тоа го толкуваат како знак дека ништо не им е забавно.

Можеби ќе ве интересира

Овие три хороскопски знаци НИКОГАШ нема да побараат помош од вас

M T

Заведувањето не им оди од рака: Овие хороскопски знаци се најлоши во флертување

M T

Доколку сакате мирен љубовен живот, избегнувајте ги ОВИЕ хороскопски знаци

M T

Овие три знаци се под НАЈСИЛНА заштита на планетата: Во втората половина на јуни прават ДРАМАТИЧЕН ПРЕСВРТ

M T

Еве дали сте еден од трите НАЈХАРИЗМАТИЧНИ хороскопски знаци

M T

Хороскопски знаци кои не ги сакаат луѓето

M T