Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен крадец во Скопје, следува соодветна пријава

На 09.02.2022 во Полициската станица Аеродром, по преземени мерки и активности, бил повикан С.Н.(24) од Скопје, поради сомнение дека се обидел да изврши кражба во продажен објект во трговски центар во Скопје. Во службен разговор со полициски службеници тој го признал делото.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава по член 236 во врска со член 19 од Кривичниот законик.

Можеби ќе ве интересира

Приведен крадец од гостиварско, поради сомнение за три извршени кривични дела

M T

Приведен крадец во Скопје, затекнат на дело

M T

Фатен крадец на дело во Прилеп, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен крадец во Велес, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

M T

Приведен крадец во прилепско, одземеното вратено на сопственикот

M T