Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен дилер од Скопје, пронајдена дрога

На 11.01.2022 во 19.50 часот на подрачјето на Центар полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Ј.А.Ј.(24) од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени марихуана, бела прашкаста материја и бела грутчеста материја.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира

Приведен дилер за издржување затворска казна

M T

Приведен дилер, пронајдена дрога

M T

Претрес во Кочани, пронајдена дрога, приведен дилер

M T

Истрага за скопјанец поради поседување дрога и оружје

M T

Пронајдена дрога во Охрид, приведени четири лица

M T

Приведен дилер, пронајдена дрога

M T