Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Oблачно време со повремени локални врнежи претежно од снег

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи претежно од снег. На југоистокот врнежите од повремен дожд ќе преминуваат во повремен снег.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне од 2 до 6 степени.

Во Скопје облачно, особено попладне со повремен снег. Ќе биде ветровито со повремено засилен северен ветер.

Максималната температура ќе достигне 3 степени.

Можеби ќе ве интересира

Сончево време со температура до 31 степен

M T

Србија завеана во снег, на некои места падна и до половина метар

M T

Зима во април: Снег во Црна Гора

M T

Викендов почнува летното сметање на времето

M T

Совети кои ќе ви значат: Еве што да направите ако автомобилот ви заглави во снегот

M T

Променливо облачно и студено време со повремени врнежи од снег

M T