Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Претрес во Битола, приведени две лица

На 25.11.2021 во 17.30 часот на ул.„Партизанска“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода Т.Ж.(25) и З.Ж.(56), двајцата од Битола. При претрес во домот и возилото „мерцедес“ на Т.Ж., извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, пари во различни апоени и други предмети кои потекнуваат од кривично дело.

При претресот, неговиот татко З.Ж. ги попречувал полициските службеници во извршување службени дејствија.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Можеби ќе ве интересира

Нов земјотрес утрово во Битола и околината

M T

Претрес во Кочани, пронајдена дрога, приведен дилер

M T

Состанок на кризниот штаб во Битола, ќе се разговара за надомест на штетите од земјотресот

M T

Утрово нови потреси во Битола

M T

Тешко повреден пешак во Битола,откако во него удрил автомобил

M T

Кривичен суд: Техничкиот факултет во Битола не прифаќа да го изврши супервештачењето за „Ласкарци“

M T